utorok 15. septembra 2015

Priatelia
Vo svojom živote som stretla už mnoho ľudí. Niektorí ním len prešli a iní sú v ňom až dodnes. Pomáhajú mi, keď si neviem rady a rozosmievajú ma, keď je mi do plaču.
A viete, ako sa hovorí takým ľuďom, ktorí prídu, keď všetci ostatní odišli? Sú to jednoducho PRIATELIA. Je veľmi ťažké nájsť ozajstných priateľov, takých čo stoja zato, pretože tí sú najvzácnejší. Nie každý je priateľ, kto sa veselo tvári, aj keď to tak často vyzerá. Už mnohokrát sa mi stalo, že som sa práve v takých ľuďoch sklamala. Vždy keď si to uvedomím, objaví sa mi v myšlienkach jedna otázka: Ako spoznám, ktorý priateľ je ozajstný? Takýto priateľ sa prejaví vo významných udalostiach, práve vtedy, keď vás všetci ostatní opustia. Nezáleží mu na peniazoch, ani na tom, či ste obľúbený, alebo nie. Ide mu len o vás. Môj priateľ je vždy pripravený, ak sa potrebujem porozprávať a to isté očakáva aj odo mňa. A keď je mi nanič a potrebujem zábavu a rozptýlenie? Aj vtedy je tu. A čo ak zažijem niečo veselé, z čoho som šťastný? Nič nové, pretože aj vtedy je tu pre mňa. To je podľa mňa na priateľstve najdôležitejšie: v dobrom, alebo v zlom, stále spolu. Spolu oslavujeme úspechy, ale i smútenie nad neúspechmi. Čo myslíte, mal by mať každý takého priateľa? Na túto otázku je podľa mňa jednoznačná odpoveď: ÁNO! Ale skutočnosť je iná. Nie každý má toľké šťastie. Priateľstvo je veľmi vzácne, ale má cenu len pre toho, kto si ho vie vážiť. Nie je to niečo obyčajné, či bežné, ale podľa môjho názoru dôležité a potrebné. Veď usúďte sami: dá sa žiť bez priateľov, bez toho všetkého, čim vám pomáhajú? Ja by som povedala, že nie. Teda aspoň ja by som si nedokázala predstaviť život, bez môjho najlepšieho priateľa. Samozrejme, že okrem priateľov mám stále svoju rodinu, ale s niektorými vecami môžem prísť len za priateľmi. Hlavne preto sú takí vzácni. Hovorí sa, že ak máš dobrého priateľa, máš viac ako on. Som šťastná, že aj ja patrím medzi tých ľudí, ktorí našli takého priateľa a určite sa ho nemienim vzdať. Je  môj poklad. Aj my sa síce niekedy pohádame, ale to nevadí. A prečo? Lebo je to normálne. Výmeny názorov patria k životu. Viete ako podľa mňa vznikajú výmeny názorov, alebo inak povedané, hádky? Vznikajú na základe toho, že ľudia majú rozdielne názory, ktoré si bránia. A na svoj názor má predsa právo každý. Aj napriek tomu spolu dobre vychádzame a najkrajšie je, že si rozumieme aj bez slov. Stačí jeden pohyb či pohľad a hneď je mi jasné, čo tým chcel povedať.
Častokrát rozmýšľam o zmysle priateľstva a vždy prídem na jedno a to isté. A viete načo? Nato, že bez priateľov by bol život nudný a nezaujímavý. V živote si treba dávať pozor na mnoho vecí a jednou z nich je aj to, aby sme aj my niekomu boli dobrým priateľom a aby sme nikdy neublížili, pretože priateľstvo je veľmi tenká niť a keď sa roztrhne , zviazať sa síce dá, ale uzol ten zostane navždy!


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára