nedeľa 1. novembra 2015

Je čas zimy

Je čas zimy. Čas chladu, snehu a mrazu. Čas, kedy sa človek uzavrie do seba, do svojho vnútorného tepla, aby sa zohrial vlastnými myšlienkami, úvahami a snami.
Zamýšľate sa každodenne nad dôležitými ľuďmi? Nad tými roztomilými anjelmi, ktorí vám vždy požičajú svoje krídlo, keď to vaše už odmieta lietať? Nad ľuďmi, okolo ktorých sa točí celý váš svet? Sú ako Slnko, osvetľujú černotu, ktorá by vás bez nich pohltila. Bez nich sa nedá žiť, existovať, dýchať,... Nie.
Ale ako rozlíšiť obyčajného, bezvýznamného, smrteľného človeka od toho naozaj dôležitého? My ľudia sme dostali do vienka taký zvláštny zmysel. Šiesty zmysel. Intuíciu. Zmysel vycítiť, čo je dobré a čo nie. Pravdaže nie každý ho má dostatočne rozvinutý a niekedy aj z toho najmilšieho anjelika ponúkajúceho pomocnú ruku, sa môže vykľuť diabol pripravený podraziť vám nohy. Ale to je život, realita. My ľudia sme už takí. Či sme dôležití alebo bezvýznamní v jednom sa nikdy nezmeníme. Nikdy neprestaneme zrádzať...
Preto je pre mladého človeka veľmi ťažké určiť, čo a hlavne, kto je preňho dôležitý. V ľudskom živote sa prestrieda hromada ľudí, ktorí si zaslúžia obdiv, chválu, otvorené ústa..., ale len stotina z nich tam aj zotrvá, zostane navždy. Nikdy ich nemôžete vymazať zo svojho srdca, života, mysle, pretože sú vašou súčasťou, vaším druhým ja, vašou stratenou polovicou, myslia s vami, hovoria s vami, konajú s vami...pomáhajú. Títo ľudia sa nestrácajú, len vzďaľujú. A ak sa niekedy niečo také strašné stane, neuveriteľne to bolí. Preto si týchto vzácnych ľudí vážte a chráňte, a hlavne ich včas nájdite, kým nebude neskoro, pretože ako povedal istý múdry človek, ľudia sú anjeli s jedným krídlom a aby mohli lietať, musia sa objať.
Našli ste ho už? Svojho anjelika, najdôležitejšieho na svete ? Svoju spriaznenú dušu.Nie? Tak vám to z celého srdca želám. Nájdite si človeka s ľudskými chybami, božskými myšlienkami a čistým srdcom, ktorého si budete nekonečne ctiť. Človeka, ktorí uvidí smútok za vaším smiechpm.Uvidíte, budete najšťastnejší anjeli na Zemi. Niet na to mať najlepšieho priateľa, ktorý Vám pripomenie, ak ste zabudli lietať, zahrá pieseň, ktorú ste zabudli spievať. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára