sobota 31. októbra 2015

Pre vyrovnanú myseľ je smrť len ďalším veľkým dobrodružstvom. - Úvaha

Pre vyrovnanú myseľ je smrť len ďalším veľkým dobrodružstvom.
A.P.W.B Dumbledore
Myšlienku “ Pre vyrovnanú myseľ je smrť len ďalším veľkým dobrodružstvom ” som si vybral preto, lebo je veľmi zaujímavá a dá sa o nej uvažovať.
Je táto myšlienka pravdivá? Čo je vlastne vyrovnaná myseľ? Vyrovnaná myseľ by mala byť pripravená na všetko. Človek s vyrovnanou mysľou musí rátať so všetkým. S čím? S trápením, šťastím, radosťou, smútkom.... Ale má každý človek, ktorý zomrie vyrovnanú myseľ? Koľko zomrie mladých ľudí, ktorí na smrť vôbec nemyslia? Ráno, cestou do školy, alebo do práce ich postihne niečo, čo vôbec nečakajú. Zrazí ich auto, alebo ich niekto zavraždí. Kto má nevyrovnanú myseľ? Ako sa to prejavuje? Človek s nevyrovnanou mysľou sa bojí smrti, pretože spáchal niečo zlé. Kradol, ubližoval,.... Ako sa dá vyrovnať myseľ? Ľudia, ktorých niečo trápi, by sa mali so svojimi ťažkosťami zveriť rodičom, kamarátom,... a všetko napraviť na dobré.
V súčasnosti vo svete pribúda samovrážd. Prečo? Majú samovrahovia vyrovnanú myseľ? Chcú prežiť nové dobrodružstvo? Prečo mladí ľudia skáču z mostov, skáču pod vlak zastrelia? Príčiny sú rôzne. Problémy v rodine, financie, láska,.... Podľa mňa samovrahovia nemajú vyrovnanú myseľ. Konajú nerozvážne a urýchlene. Vôbec nerozmýšľajú, čo spôsobia sebe, rodine,.... a neuvedomujú si následky, keď pokus o samovraždu prežijú. Krátia si najcennejší dar, aký kedy dostali – život. Keď dostane človek “chuť na samovraždu,” mal by si to veľmi rozmyslieť. Ľudia, ktorí sú na smrť chorí, majú rôzne myšlienky: Prečo mám tú chorobu ja a nie môj sused, alebo niekto druhý? Nemôžu mať takéto myšlienky. Keď sa s chorobou zmieria, môžu si užiť posledný úsek života.
Ktorá veková skupina má najčastejšie vyrovnanú myseľ? Prečo je to tak? Najčastejšie majú vyrovnanú myseľ starí ľudia, dôchodcovia. Je to preto, lebo sa cítia slabí, menejcenní, nepotrební. Nevládzu pracovať tak, ako keď boli mladí. Mladšia generácia by ich mala podporovať a vyvracať im pochmúrne myšlienky. Dôchodcovia majú už skoro všetko za sebou, veľmi často spomínajú na staré časy. Neboli veľmi jednoduché, viacerí prežili vojny, hlad, choroby,... Už nepotrebujú na tomto svete prežiť nič, svoje poslanie splnili, smrti sa nedesia, naopak sa im zdá normálna a prirodzená ako ďalšie dobrodružstvo.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára