streda 21. októbra 2015

Bez veľkej námahy život človeku nič nedá


Človek, nato aby mohol viesť plnohodnotný život a chce niečo od života musí vynaložiť určitú námahu, akú si daná situácia vyžaduje, môže čakať od života pekné veci i keď niekedy sa vyskytujú aj zlé stránky života, ktoré človek ani nečaká. Osoba aby niečo v živote dosiahla, znamenala musí neustále využívať a hlavne rozvíjať svoje schopnosti, umenie žiť. Veď človek je tvor učenlivý, usilovný, ktorý slobodne rozmýšľa.  
Čo nám život môže ponúknuť? Je toho veľa vlastne už žiť samo o sebe je veľká vec a ak človek má túto šancu musí si vytýčiť smer svojej cesty, čo je zlé a dobré, vždy, naplno, s optimizmom riešiť nástrahy života.  
Zamyslel sa už niekedy niekto nad tým či nám život stojí za tú námahu? Ja si myslím, že život je nevyspytateľný, hlavne krásny, plný velikánskych možností, závisí len na tom konkrétnom človeku či je schopný urobiť niečo preto aby jeho život mal zmysel a dostal od neho čo chce.  
Akú veľkú námahu treba vynaložiť? To je podľa môjho názoru veľmi individuálne u každého človeka, závisí to od jeho vôle samozrejme chuti žiť. Dokonca aj nejaká malá, jednoduchá vec, vynaložené úsilie dokáže meniť postoj k životu človeka. Práca a námaha prináša človeku nové veci, zážitky, hlavne šľachtí, pomáha formovať život avšak niekedy to je veľmi ťažké.  
Stojí nám vôbec to námaha zato? Jednoznačne áno, ja si myslím, že všetko o čo sa vo svojom živote snažíme je pre nás motor, ktorý nás poháňa neustále vpred, hoci nie vždy všetko vychádza podľa našich predstáv. Čiže môžeme byť len šťastný a ďakovať našim rodičom a strojcovi tohto sveta(zato, že tu s vami dnes môžem byť), za ponúknutú šancu, ktorú nenechajme na pospas osudu snažme sa využiť ju naplno, koniec koncov bez námahy život človeku nič nedá!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára