sobota 10. októbra 2015

Koruna tvorstva? 

Áno, človek je najinteligentnejšia, najvzdelanejšia a perfektná, dokonalá bytosť žijúca na planéte zvanej Zem. Ževraj! Dalo by sa povedať, že tento názor vzišiel práve z ľudských hláv, ak sa pravdaže nenaučili hovoriť iné tvory z našej planéty.
Ja však tento názor neuznávam. Aspoň čo sa týka niektorých jedincov, ktorí si o sebe myslia, že sú pánmi sveta. Chcú mať všetci prvenstvo, a preto sa nestránia pre svoje vlastné blaho ničiť prírodu, ľudstvo a všetko krásne, čo nás obklopuje. Lenže iróniou je to, že pojem ,,prvenstvo“ vyjadruje pozíciu, ktorú môže zastávať iba jeden jediný. A oni si to pridobre uvedomujú a súperia medzi sebou. Hrajú sa na veľkých šéfov a my sme pre nich úbohé hračky, bezvládne bábky v ich rukách. Z čoho vzniká agresivita, násilie a vojny? ,,Zlo plodí zlo...“ povedal raz jeden človek a úplne to vystihol. Keď vidím, ako sa nám pred očami borí svet, je mi z toho nanič a zisťujem, že možno je úplne zbytočné hľadať nejaký zmysel života. Má byť zmyslom života to, aby sme sa triasli o svoje biedne duše?!
Nikdy nevieme, kedy nás niekto strelí od chrbta, ubije k smrti, alebo iným spôsobom zničí to, čo sa snažíme vybudovať vlastnými silami. Človek je ponechaný iba sám na seba...
Len my sami sa môžeme rozhodnúť, ktorou cestou sa poberieme a či si vyslúžime česť nazývať sa korunou tvorstva.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára