utorok 15. marca 2016

"Neobávaj sa starnutie tela, ale duše."

Čo si budeme nahovárať, na vzhľade v dnešnom svete záleží a všetci chcú byť krásni a úspešní. Krásni ľudia to majú a vždy mať budú aspoň o kúsok jednoduchšie.

Nemusíte so mnou súhlasiť, ale podľa mňa nám viac záleží na kráse fyzickej, než na tej cennejšej, vnútornej. Chodíme na rôzne kozmetické úpravy, len aby sme boli čo naj dokonalejšie, ale na krásnu dušu, krásny zovňajšok a nejaký ten intelekt úplne zabúdame.

Častokrát sa stáva, že stretneme ľudí, ktorí na prvý pohľad dobre vyzerajú, potom s nimi však porozprávame a zistíme, že v hlave nemajú vážne nič a diskutovať sa s nimi tiež nedá. Naopak si zase občas iste poviete, čo že sú to tamto v rohu za šedé myši, ale po zoznámení sa s dotknutými, ste  s nimi schopní rozprávať sa napríklad aj pol dňa. A to vďaka  ich kráse vnútra, ich krásnej duši ...

Alebo trochu inak. Všetko je to o našej hlave, to je to všetko čo ovplyvňujú naše myšlienky.

Napríklad keď mladá žena bude chodiť na vyhladenie tváre len preto, aby jej tvár vyzerala čo najmladšie, je jasné, že aj cez všetky tie vylepšovania sa bude čím ďalej viac cítiť staro. Keď si ale šesťdesiatročná pani sebavedome hovorí, akú má skvelú postavu, ako skvelá je jej tvár, bude sa cítiť fajn, mlado. Aj  tá duša bude stále krásna a mladá.

Krásna duša, vzácna duša. Pred dnešným skazeným svetom je ťažké uchrániť si aspoň kúsok krásnej duše. Je oveľa ľahšie zájsť si ku kaderníčke zafarbiť hlavu, než si povedať, že aj bez toho vyzeráme pekne a že záleží hlavne na vnútrajšku. Chce to našu silnú vôľu. Túžbu, byť dobrí ľudia. A nie zvonku, ale zvnútra.


Na otázku, ktorá krása je krajšia a dôležitejšia, si musí odpovedať každý sám. A je len na nás, či sa rozhodneme pre rozvíjanie fyzickej krásy či tej duševnej ...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára